Tlačová správa

Nová divadelná sezóna začína v Štúdiu L+S 8. septembra. Čo prinesie prvý polrok?

Štúdio L+S vstupuje 8. septembra do svojej 36. divadelnej sezóny. Odštartuje ju francúzska komédia Erica Assousa Môj dobrý kamarát, v hlavných úlohách s Adym Hajdu a Lukášom Latinákom. Príbeh dvoch manželských párov v kolotoči nedorozumení, poloprávd a situácii režíroval Jakub Nvota a od roku 2017 je stálicou Štúdia L+S.

Septembrový program bude pokračovať ďalšími komédiami z repertoáru divadla, z tých najnovších možno spomenúť inscenáciu Staré dámy v hlavných úlohách so Zdenou Studenkovou a Kamilou Magálovou či predstavenie 3T - Tri Tvorivé Tvory, v ktorom divákov zabávajú Juraj "Šoko" Tabaček, Lukáš "Pucho" Púchovský a Stanislav "Stanley" Staško  ,,V novej sezóne nebudú chýbať ani exkluzívne predstavenia Music a´la cARTe, ktoré sa konajú vždy posledný piatok v mesiaci. Exkluzívne sú preto, že jeho hostia sa nikdy neopakujú a reprezentujú širokú škálu umeleckých žánrov. Našli svoje stále publikum a veríme, že ďalší pribudnú,“ hovorí výkonný riaditeľ Štúdia L+S Pavol Danišovič.

V októbri sa na doskách Štúdia L+S okrem kvalitných inscenácií zopakujú výnimočné koncerty pod taktovkou Milana Lasicu a Michala Kaščáka s názvom Bolo nás jedenásť. Pre veľký úspech sú na program hneď trikrát za sebou – 2., 3., a 4. októbra. Legendárny album trojice Lasica – Satinský – Filip zažil veľkolepú reinkarnáciu na festivale Pohoda 2017. Spolu s Milanom Lasicom vystúpila celá plejáda skvelých hudobníkov, aby spoločne vzdali hold jednému z najzásadnejších albumov novodobej histórie. Koncert mal obrovský úspech a mimoriadne pozitívny ohlas aj na divadelných doskách, v máji 2018.

November sa bude aj tento rok niesť v znamení Festivalu českého divadla, ktorý odštartuje už tradične Divadlo Járy Cimrmana, tentokrát s jednou z prvých hier dnes už legendárneho divadla – Akt. Celkovo sa však na doskách bratislavského divadla predstaví šesť českých divadelných scén s celou plejádou vynikajúcich hercov ako napríklad Zdeněk Svěrák, Eliška Balzerová, Zuzana Kronerová, Pavel Nový a mnohí ďalší.

V decembrovom programe Štúdia L+S sa okrem tradičných inscenácií objaví opäť koncert Bolo nás jedenásť, no svoj úspešný koncert v divadle si počas posledného mesiaca roku 2018 zopakuje aj skupina Hex.

Aktuálne je v programe Štúdia L+S bezmála 20 inscenácií, ktorých spoločných menovateľom je kvalitný humor. Od minulej sezóny uvádza divadlo okrem vlastných predstavení aj dva hosťujúce projekty -  ,,Všetkým fanúšikom nášho divadla ďakujeme za priazeň a veríme, že nadchádzajúca sezóna bude opäť v znamení príjemných stretnutí v Štúdiu L+S,“ povedal Pavol Danišovič.


Ďakujeme partnerom:

Generálny partner: Slovenská sporiteľňa
Hlavní reklamní partneri: Ararat,  Torbia, R-media,  Novis, LGM a YIT
Reklamní partneri: minerálna voda Fatra, Barzzuz, Forza CZ, Hotel Tatra
Mediálni partneri: Rádio Jemné, denník Pravda, týždenník .týždeň, mesačník Kam do mesta, webnoviny.sk, predpredaj.sk, zoznam.sk, Bratislavské kultúrne informačné stredisko

9. september 2018