Tlačová správa

Leto v Štúdiu L+S bude opäť patriť skvelému humoru i hudbe


-    Osem skvelých prázdninových večerov
-    Starí majstri i Staré dámy
-    Spievajúci Lipa s Lasicom
-    Špeciálny koncert Lenky Novej a klaviristu Petra Maláska
-    Horúce novinky s niečím chladeným

V Štúdiu L+S sa bude aj tento rok hrať počas divadelných prázdnin. V júli si tak prídu na svoje všetci divadelní fanúšikovia, ktorým počas roka nezostáva na návštevu divadla čas. Ale aj tí, ktorí večer v divadle považujú za zmysluplne strávený voľný či dovolenkový čas.
Leto v Štúdiu L+S odštartuje 3. júla skvelou komédiou Milana Lasicu - Listy Emilovi, ktorá sa hrá už 4 roky, no napriek tomu je neustále vypredaná. Lasicov humor je totiž jedinečný a neopakovateľný. Celý príbeh sa odohráva v starobinci, kde  zakladá Emil voiceband, ktorý svojím repertoárom dokumentuje Emilove spomienky od budovateľských piesní až po súčasné šlágre a zároveň predstavuje rozmanitú galériu postavičiek seniorov.  
O deň neskôr – 4. júla - si diváci môžu pozrieť jednu z najnovších inscenácií, ktoré sa hrajú v Štúdiu L+S – komédiu Lord Norton a sluha James (po dvadsiatich rokoch). Obidve postavičky zažívajú svoj comeback a ich fanúšikovia sa už nevedia dočkať. Komédia v hlavných úlohách s Jozefom Vajdom a Ľubošom Kostelným je na letný večer ako stvorená.

Humor má nekonečne mnoho podôb, ale jeho spoločným menovateľom je pohrávanie sa s myslením, duchaplnosť, ale aj múdrosť. Anglická konverzačná komédia Rybárik kráľovský, ktorú divadlo uvedie 7. júla, je v spôsobe humoru sokratovská, múdra, ale aj plná paradoxov, iskrenia ducha, krutého sarkazmu i hravej irónie. Toto všetko vyvažuje až sentimentálnou láskavosťou a zhovievavosťou ku každodenným slabostiam človeka. Spolu s priateľmi si preto nenechajte ujsť skvelé výkony Milana Lasicu, Milana Kňažka a Emílie Vášáryovej.

Predstavenie Starí majstri, v hlavných úlohách s Milanom Lasicom a Martinom Hubom, je počas Leta v Štúdiu L+S na programe 8. júla. Po nich prídu 10. júla na scénu Staré dámy - komédia s dvoma excelentnými slovenskými herečkami – Zdenou Studenkovou a Kamilou Magálovou. Pre veľký úspech sa bude táto inscenácia hrať aj 14. júla.

Tradičný koncert Milana Lasicu a Petra Lipu, ktorý k Letu v Štúdiu L+S neodmysliteľne patrí, sa uskutoční aj tento rok. Dvaja bardi slovenskej kultúrnej scény k svojmu spoločnému koncertu povedia vždy niekoľko historiek a postrehov zo svojho života. Z koncertu sa tak stáva večer plný nielen dobrej hudby, ale aj humoru. A ak vás ešte dovtedy nechytí dovolenková nálada, po tomto večere ju budete mať určite.
Záver júlového programu  v ,,Esku“ bude patriť komornému koncertu českej speváčky i herečky Lenky Novej s klaviristom Petrom Maláskom, ktorí 19. júla uvedú aj v Bratislave svoje ,,Ve Dvou Tour“. ..Príjemný šansónový večer s českými textami a citlivým klavírnym sprievodom zaznamenal v susedných Čechách veľmi dobré ohlasy a aj preto sme sa ho rozhodli priniesť do letnej Bratislavy,“ povedal výkonný riaditeľ Štúdia L+S Pavol Danišovič. Špeciálnym hosťom tohto večera bude textár a producent Michal Horáček.
A aby Leto v Štúdiu L+S bolo skutočne o pohodovej letnej atmosfére, aj tento rok sme pre vás pripravili niečo chladeného na privítanie a samozrejme aj dobrú klímu!
___________________________________________________________________
Generálny partner: Slovenská sporiteľňa
Hlavní reklamní partneri: Ararat, LGM , Forza CZ a YIT
Reklamní partneri: minerálna voda Fatra, Barzzuz, Bratislavské kultúrne informačné stredisko, Forza, Hotel Tatra
Mediálni partneri: Rádio Jemné, denník Pravda, týždenník .týždeň, mesačník Kam do mesta, webnoviny.sk, predpredaj.sk, zoznam.sk, Bratislavské kultúrne informačné stredisko
Produktový partner: HUBERT J.E.

10. jún 2018