Tlačová správa

Staré dámy, alebo komédia so slzami na krajíčku

Štúdio L+S uvedie začiatkom apríla premiéru komédie STARÉ DÁMY, ktorá bude hereckým koncertom dvoch excelentných slovenských herečiek – Kamily Magálovej a Zdeny Studenkovej.
Komédia so slzami na krajíčku je hrou štvorice nórskych autorov, ktorú dramaturgicky spracovala  Mirka Čibenková a vzniká v réžii Juraja Nvotu.
„Na začiatku bol uvoľnený termín režiséra Juraja Nvotu a signál Kamily Magálovej a Zdeny Studenkovej, že by si u nás rady niečo zahrali. A to je niečo, čo sa len tak nepritrafí. Chvíľu sme hľadali ten správny text a dolaďovali termíny. Odvtedy ide všetko ako má, na svoje si prišiel aj umelecký maskér Juraj Steiner...Teším sa na premiéru,“ hovorí výkonný riaditeľ Štúdia L+S, Pavol Danišovič.  
Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, píše odvážnu milostnú poéziu a vyjadruje sa ako celebrita z lepšej spoločnosti, druhá celý život tvrdo manuálne pracovala, fajčí jednu od druhej a rozpráva ako jej zobák narástol. Obom ťahá na osemdesiat a hry osudu ich priviedli do domova pre seniorov. Jedna izba, dve postele a dva absolútne rozdielne životy, doteraz ...
Toto je východisková situácia pre dve excelentné herečky, aby nás voviedli do sveta, kde sa najprv nič neodpúšťa. Ale tak sa predsa nedá žiť, zvlášť, keď sú odkázané jedna na druhú a čas sa kráti. Hádky striedajú udobrenia, spomienky prekrývajú súčasnosť, po slzách nasleduje smiech, lebo humor je tá ozajstná univerzita tretieho veku.
Trpkosmiešny príbeh z pera nórskych autorov  o láske, priateľstve, odvahe a sile starnúť dôstojne a s noblesou, napriek všetkým obmedzeniam, ktoré zrelý vek prináša.


Autori: Pal Mangor Kvammer, Torfinn Nag, Jon Arne Saegrov a Per Inge Torkelsen
Preklad: Anna Fosse
Réžia: Juraj Nvota
Dramaturgia: Mirka Čibenková
Scéna a kostýmy: Peter Čanecký
Umelecký maskér: Juraj Steiner
Hrajú: Kamila Magálová a Zdena Studenková
Premiéra: 7.4.2018


Generálny reklamný partner: Slovenská sporiteľňa
Hlavní reklamní partneri: Ararat,  YIT Slovakia,  LGM, R-Media
Reklamní partneri: minerálna voda Fatra, Hotel Tatra,  BARZZUZ, Axis Media, Produkčný dom Forza
Mediálni partneri:  Rádio Jemné, denník Pravda, týždenník .týždeň, mesačník Kam do mesta, predpredaj.sk, zoznam.sk, webnoviny.sk, netky.sk

8. marec 2018