Tlačová správa

Štúdio L+S uvedie komédiu Opačné pohlavie

Bratislavské Štúdio L+S uvedie 16. mája premiéru komédie anglického autora Davida Tristrama Opačné pohlavie. Režisérom inscenácie je Peter Mikulík, účinkujú Marta Sládečková, Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský a Ivan Vojtek.  V komédii majú dva manželské páry Mark a Vicky, Judith a Eric niečo spoločné, náhodné pozvanie na večeru je príčinou stretnutia partnerov z predchádzajúceho vzťahu. Keď zistia, čo to je, rozpúta sa peklo na zemi. O slovo sa prihlásia modriny, záchvaty hnevu, plač, smiech, ba aj polícia.  Štvorica známych slovenských hercov rozohrá množstvo komických aj tragických situácií. "Bola to veľmi príjemná spolupráca, celé to skúšobné obdobie bolo fajn, neprišlo k žiadnym bitkám či hádkam, okrem tých, ktoré sú v texte hry," povedal režisér Peter Mikulík.

"Komediálna poloha v tejto hre je tá moja šálka kávy, strihanie tých dvoch polôh je dosť komediálne, takže aj tá druhá poloha, skôr tragická vyznieva nakoniec komediálne," dodala Marta Sládečková, v inscenácii ako Judith.  Scénu a kostýmy navrhol Milan Čorba, hru preložil Miloš Ruppeldt. "Je to komédia, ktorá nie je len taká povrchná, na zasmiatie, je to komédia na zamyslenie. Je o vzťahoch, ktoré vôbec nie sú jednoduché. Pritom to nie je komédia iba o zámene postáv, o trapasoch, ktoré tam sú. Prídeme nato, že dokonca má spoločenský význam nielen v tom zmysle, že manželstvá sa ocitnú v kríze, ale sú tam predstavitelia rôznych spoločenských tried, ktoré sa tam stretajú, miešajú a nenachádzajú spoločnú reč. Takže je to vtipné, ale nielen vtipné," uviedol prekladateľ Miloš Ruppeldt.

Opačné pohlavie


b>Autor: David Tristram
b>Réžia: Peter Mikulík
b>Účinkujú: Marta Sládečková, Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský a Ivan Vojtek
b>Preklad: Miloš Ruppeldt
b>Scéna a kostýmy: Milan Čorba


b>Generálni reklamní partneri: Slovnaft, PPC Power 
Hlavní reklamní partneri: Enviral, Eco Invest 
Reklamní partneri: Produkčný dom Forza, Teddeum
Mediálni partneri: TV Markíza, TV Bratislava, Rádio Slovensko, Rádio Europa 2, Pravda, .týždeň, Markíza, Kam do mesta, SITA, Zoznam.sk
13. máj 2010