Tlačová správa

Zdeněk Svěrák a Emília Vášáryová krstili knihu o Lasicovi

Kniha 70 rokov © Lasica je darčekom k blížiacim sa narodeninám Milana Lasicu. Ako samotný oslávenec povedal, "zaskočil ma tento vek, vôbec sa necítim na jeho úrovni a zdá sa, že tú sedemdesiatku ešte dlho budem dobiehať". Knihu 70 rokov © Lasica pokrstili Emília Vášáryová a Zdeněk Svěrák.


„Určite poznáte tie situácie, keď niekto niečo rozpráva a vy si v skupine neznámych poslucháčov vyhliadnete jedného a stretnete sa s jeho pohľadom. A v tom krátkom stretnutí očí s očami bezpečne zistíte, že si o tom rozprávaní myslí to isté čo vy. Taký pocit mám odjakživa z Milana Lasicu,“ povedal Svěrák. „Keď pánboh naložil človeku tak ťažkú káru, vytušil, že by mu mal dať na cestu nejaký liečivý odvar na nejaké užívanie či mazanie, aby to trmácanie vydržal. A povedal Boh: 'Budiž humor', a bol humor a videl, že je dobrý... Od chvíle, keď som po prvý raz ochutnal užívanie od Lasicu so Satinským, vedel som, že je dobré a pocítil som tú vďačnosť,“ dodal.

Počas krstu zagratulovali Milanovi Lasicovi k blížiacej sa sedemdesiatke aj ďalšie osobnosti, ako Emília Vášáryová, Jana Kocianová či Tomáš Janovic, ktorý mu venoval aforizmus: „3. februára sa narodil Milan Lasica a 6. februára Jan Werich a potom humor kulminoval, 25. február bol víťazný“. Okrem Jany Kocianovej Lasicovi zaspievali Lucia Lužinská a Peter Lipa. Ako samotný oslávenec povedal, „zaskočil ma tento vek, vôbec sa necítim na jeho úrovni a zdá sa, že tú sedemdesiatku ešte dlho budem dobiehať“.
Lasicom na rôzne témy – normalizačné zákazy, golf, futbal, hudba, cestovanie alebo Július Satinský.

2. február 2010