Tlačová správa

Premiéra hry Na fašírky mi nesiahaj už v sobotu

V Štúdiu L+S pripravuje Milan Lasica a Milan Kňažko premiéru novej hry  Na faširku mi nesiahaj s podtitulom Rozhovory, ktorej premiéra bude  5. decembra. Rozhovory, to je najbežnejšie, s čím sa v živote stretávame, potreba rozprávať sa s niekým, vymieňať si názory alebo sa iba utvrdzovať vo vlastnom presvedčení. Rozhovory sú aj témou novej inscenácie, ktorú na motívy textov ruského autora Jevgenija Griškovca napísal Milan Lasica.

„Inšpirácia je možno náhodná, využil som to a povedal si, že by nebolo zlé trošku sa vrátiť do minulosti, do čias divadla, ktoré som robil s Júliusom Satinským. Samozrejme tento partner Milan Kňažko nechce nahrádzať Júliusa Satinského a ani z mojej strany to nie je pokus o vytvorenie takejto dvojice, ale je to skôr pokus o návrat k takému autorskému divadlu a k takým témam, ktoré sa dajú uplatniť v rozhovoroch“ povedal Milan Lasica.
„Práca s Milanom Lasicom a Milanom Kňažkom bolo veľmi príjemné pohodové obdobie, bez stresov, bez nejakých veľkých nervov, ale práve sme boli dosť koncentrovaní na tú inscenáciu,“ povedal režisér predstavenia Peter Mikulík.

Na faširku mi nesiahaj
Réžia: Peter Mikulík
Účinkujú: Milan Kňažko a Milan Lasica
Inšpirované textami: Jevgenija Griškovca
Scéna a kostýmy: Milan Čorba
Pieseň Jaroslava Filipa
Spoluautor dialógu Telefón Július Satinský


b>Generálny reklamný partner Štúdia L+S: Slovnaft
Hlavní reklamní partneri: Enagro, Enviral, Tauris
Reklamní partneri: Provimi Pet Food, Forza
Mediálni partneri: TV Markíza, TV Bratislava, Slovenský rozhlas, Rádio Okey, Pravda, Markíza, Žurnál, port.sk, Kam do mesta, SITA, kedykam.sk, zoznam.sk

3. december 2009