Tlačová správa

Lasica a Kňažko pripravujú v Štúdiu L+S novú hru

V Štúdiu L+S pripravuje Milan Lasica a Milan Kňažko premiéru novej hry  Na fašírku mi nesiahaj, ktorej premiéra je naplánovaná na 5. decembra 2009. Rozhovory sú rozhovory. To je žáner. Ani komédia, ani dráma, ani tragédia, ani muzikál, ale rozhovory. To je to najbežnejšie s čím sa v živote stretávame. Potreba rozprávať sa s niekým. Vymieňať si názory. Alebo sa iba utvrdzovať vo vlastnom presvedčení. Alebo mudrovať v presvedčení, že pred nami na to ešte nikto neprišiel. Hra v štyroch dejstvách je inšpirovaná textami Jevgenija Griškovca. Griškovec je ruský dramatik a herec, v Rusku nesmierne populárny.


„Z Griškovcových textov som si vyberal podľa chuti. Niekedy témy, ako cestovanie, okradnutie, niekedy aj formulácie a niekedy nič. Napríklad telefonický rozhovor. Ten sme s J.Satinským hrali v šesťdesiatom šiestom v programe Večer pre dvoch, teda rok pred Griškovcovým narodením“, povedal Milan Lasica.


Na fašírku mi nesiahaj
Réžia: Peter Mikulík
Účinkujú: Milan Kňažko a Milan Lasica
Inšpirované textami: Jevgenija Griškovca
Scéna a kostýmy: Milan Čorba
Pieseň Jaroslava Filipa
Spoluautor dialógu Telefón Július Satinský


b>Generálny reklamný partner Štúdia L+S: Slovnaft
Hlavní reklamní partneri: Enagro, Enviral, Tauris
Reklamní partneri: Provimi Pet Food, Forza
Mediálni partneri: TV Markíza, TV Bratislava, Slovenský rozhlas, Rádio Okey, Pravda, Markíza, Žurnál, port.sk, Kam do mesta, SITA, kedykam.sk, zoznam.sk

11. november 2009