Tlačová správa

René Štúr a Sväťo Malachovský otvoria divadelnú sezónu v Štúdiu L+S

Nový divadelný rok Štúdio L+S zaháji 9. septembra hrou Ooops! Workshop. Už samotný názov predstavenia Workshop napovedá, že ide o akýsi rekvalifikačný kurz, v ktorom dvaja hlavní protagonisti poodhalia divákovi čo obnáša herecké povolanie, zákulisie divadla, ukážu čo sa deje na scéne, keď v divadle zlyhajú niektoré zložky a nakoniec aj poradia, ako využiť herectvo v bežnom živote. Predstavenie je okorenené skvelou, pôvodnou hudbou z dielne výborných hudobníkov. Okrem predstavenia Ooops! Workshop sa diváci môžu tešiť na predstavenie Půldruhé hodiny zpoždění od režiséra Patrika Hartla. Po tridsiatich rokoch manželstva je najvyšší čas veľa vecí zásadne zmeniť. Manželia Sansieuovci v hereckom duete Milana Lasicu a Daniely Kolářovej sa jedného dňa  v priebehu dvadsiatich minút pokúsia o sexuálnu renesanciu, vzburu  proti zavedeným manželským stereotypom a odstránenie nudy zo svojho života. Štúdio L+S ponúkne divákom počas septembra aj tragikomédiu Malé manželské zločiny, v ktorej si zahrajú Milan Lasica a Marta Sládečková.  Gill a Líza sú spolu už pätnásť rokov. On sa však vracia z nemocnice po úraze hlavy, kde stratil pamäť. Líza sa mu snaží vrátiť spomienky, ale zároveň je to pre ňu šanca ovládnuť situáciu a usmerňovať ich vzťah podľa vlastných predstáv. Krutá sonda do život starnúceho muža a nestarnúcej ženy. Tragikomické zrkadlo vzťahov, ktoré prežívame všetci, v réžii Vladimíra Strniska. Septembrové  predstavenia  uzavrie úspešnú komédiu od režiséra Jakuba Nvotu. Hra o zamestnaných ženách, ktoré nemajú príliš veľa šťastia v živote, je zmesou rôznych vtipných, ale i smutných situácii. Štyri známe herečky  Zuzana Kocúriková, Kamila Magálová, Petra Polnišová a Zdena Studenková sa divákom predstavia aj v takých podobách, v akých ich doteraz nemal možnosť vidieť.
bjednávky a rezervácie vstupeniek na predstavenia je možné v pokladni Štúdia L+S od 15:00 hod. – 19:00 hod. v pracovný deň a vždy 1 hodinu pred predstavením.
--------------------------
b>Generálny reklamný partner: Slovnaft
Hlavní reklamní partneri: Tauris, Forza Music, Maestro, Enviral, Fortuna, ProCare
Reklamní partneri: Hypernova, Provimi Pet Food, Demänovka, Hotel Tatra, Produkčný dom FORZA
Mediálni partneri: Slovenský rozhlas, Rádio Okey, Pravda, Markíza, Žurnál, GOLF, port.sk, Kam do mesta, SITA, kedykam.sk, zoznam.sk
9. september 2009