Úvod

Repertoár

  • 21.9.

    Spomínam na Paríž

    Spomínam na Paríž

Piesne Jara Filipa a Milana Lasicu sú, dá sa povedať "rafinovane kultové". Hoci ich nehrajú tak často, alebo skoro vôbec rádiá, nezjavujú sa tak často v repertoári populárnych spevákov - predsa sa k nim a k tvorbe Jara Filipa hlásia na Slovensku dve generácie hudobníkov a k tvorbe Milana Lasicu rovnaké dve generácie hercov a autorov. Znovu a znovu sa vynárajú, stále v tej istej sviežosti a kvalite. Milan Lasica a Julo Satinský svojou tvorbou vytvorili v Štúdiu L+S platformu pre kvalitné autorské divadlo, pre humor múdry a filozofický a pre divadlo špičkových hercov a zaujímavých tém. To všetko by sme chceli priniesť a ponúknuť v novom diele "Spomínam na Paríž" inšpirovanom práve piesňami Lasicu a Filipa. Divadelná komédia o vzťahových a srdečných komplikáciách muža po 30. ktorý objavuje zákonitosti a kolobehy vzťahov, logiku prelietavých vtákov, dnešné zmeny v modeloch vzťahov a vtipne a s humorom prežíva ako sám vraví "život muža popri ženách". Aktuálne a vtipné dialógy a monológy Jakuba Nvotu v podaní mladej hereckej generácie, nová úprava piesní v aranžmánoch Oskara Rózsu. 

„Spomínam na Pariž“ by malo byť moderné divadelné dielo inšpirované dnes už klasickým divadelným a pesničkovým dielom Filipa a Lasicu, s večnou témou boja a humoru vo vzťahu muža a ženy.

 

Autor:

Jakub Nvota

Účinkujú:

Ondrej Kovaľ (Adrián), Ivana Kuxová (Milada), Štefan Martinovič (Tóno), Zuzana Mauréry (Karolína), Eva Sakálová (Soňa), Zuzana Šebová (Soňa)

Réžia:

Jakub Nvota

Dramaturgia:

Michaela Doleželová

Scéna a kostýmy:

Tom Ciller

Texty piesní:

Milan Lasica

Hudba:

Jaro Filip

Hudobný producent:

Oskar Rózsa

Premiéra:

15.2.2014

Fotogaléria:

Ctibor Bachratý

Dĺžka predstavenia:

2 hod. 30 min. (vrátane prestávky)


Plán sedenia

© 2012 STUDIO L+S. Všetky práva vyhradené. © Foto: archív Štúdia L+S