Úvod

Repertoár

  • 30.1.

    Malé manželské zločiny

    Malé manželské zločiny

Krásny, fascinujúci, úchvatný obraz manželstva, s jeho démonmi, žiarlivosťou, pokrytectvom, egoizmom, zaslepením, ošúchanosťou, ťažkopádnosťou a na druhej miske váh sú nezabudnuteľné spomienky, zviazanosť, humor a neha.

„Nikdy som nepochopil,k akému žánru patrí manželský život. Je to tragédia alebo komédia?,“ tento výrok Erica-Emmanuela Schmitta veľmi presne charakterizuje celú hru. K jej napísaniu ho údajne podnietilo to, že nepoznal hru o láske, ktorá pretrvá. Existujú tisícky hier o láske, ktorá sa skončí, najslávnejšia – Rómeo a Júlia – hovorí o jej začiatku a konci zároveň, ale zatiaľ nik nenapísal hru o pretrvávajúcej, manželskej láske. Veď akí by asi boli Shakespaerovi milenci po pätnásťročnom spolužití?

Eric-Emmanuel Schmitt je nositeľom viacerých prestížnych ocenení. Tento súčasný francúzsky dramatik a prozaik sa v priebehu desiatich rokov stal jedným z najčítanejších a najuvádzanejších autorov na svete. Jeho knihy boli preložené do 35 jazykov jeho hry sa pravidelne hrajú vo vyše 40 krajinách.

 

Autor:

Eric - Emmanuel Schmitt

Účinkujú:

Marta Sládečková (Lisa), Milan Lasica (Gilles)

Réžia:

Vladimír Strnisko

Preklad:

Eva Piovarcsyová

Scéna:

Anita Szökeová

Kostýmy:

Jana Hurtigová

Hudobná spolupráca:

Silvia Michalidesová

Fotogaléria:

Štúdio L+S

Premiéra:

27. 1. 2007

Dĺžka predstavenia:

cca 1 hod. 15 min


Plán sedenia

© 2012 STUDIO L+S. Všetky práva vyhradené. © Foto: archív Štúdia L+S