Úvod

Repertoár

  • 25.9.

    Ekonómia dobra a zla

    Ekonómia dobra a zla

alebo dvaja manažéri na dne
Vedeli ste, že konzum sa zrodil už v rajskej záhrade? Že bez štyritisíc rokov starého príbehu o Gilgamešovi by sme nechápali ľudské túžby? Že „nevidieľná ruka trhu“ tu bola dávno pred tým, ako boli napísané prvé ekonomické teórie?
V roku 2009 český ekonóm Tomáš Sedláček vydal vzrušujúcu knihu Ekonómia dobra a zla, ktorá sa čoskoro stala medzinárodným bestsellerom. Odpovede na podstatné ekonomické otázky autor hľadá tam, kde by to nikto nečakal – v najstarších príbehoch nášho kontinentu. Dejiny ekonómie a ich terminológia sa tak stávajú dobrodružnou výpravou ku koreňom našej civilizácie. Sedláčkove úvahy rozširujú spôsob uvažovania o prominentnej téme dneška a stávajú sa zaujímavými zoči-voči aktuálnej ekonomickej situácii.
Keď burzový maklér príde o všetko, možnože si poprvýkrát začne klásť otázku, aký zmysel má ekonómia. Táto situácia sa po roku 2008 opäť stala povedomou. Je ekonómia dobrá, alebo zlá? Rozdiel medzi úspešným manažérom a tulákom na opustenej ceste zrazu nie je veľmi veľký a spája ich práve túžba pochopiť vlastný pád. To isté sa prihodí aj dvom hrdinom originálneho divadelného predstavenia, ktoré vzniklo ako autorská adaptácia režiséra Rastislava Balleka. Bravúrna kreácia Jána Jackuliaka a Gregora Hološku pohrávajúca sa s témou originálnym divadelným jazykom s prvkami ironického kabaretu a za živého hudobného sprievodu Sama Hošeka Vám otvorí nové obzory pri uvažovaní nad ekonomickým chodom sveta.
Za niečo viac než 60 minút sa o ekonómii dozviete, čo ste určite dosiaľ nevedeli.

 

Autor:

Ballek/Sedláček

Účinkujú:

Ján Jackuliak, Gregor Hološka, Samuel Hošek

Réžia:

Rastislav Ballek

Adaptácia:

Rastislav

Ballek

Dramaturgia:

Zuzana

Šajgalíková

Preklad

básne Bernarda Mandevilla:

Ľubomír

Feldek

Choreografia:

Šárka

Ondrišová

Hudba:

Samuel

Hošek

Producent:

Ján

Jackuliak


Plán sedenia

© 2012 STUDIO L+S. Všetky práva vyhradené. © Foto: archív Štúdia L+S