Úvod

Tlačové správy

  • 6.9.

    Štúdio L+S pripravuje premiéru hry INAK SA MÁM FAJN

    Štúdio L+S pripravuje premiéru hry INAK SA MÁM FAJN

Úsmevná inscenácia plná bystrej konverzácie dvoch mladých žien, o hľadaní vnútorného šťastia a životnej harmónie, náraze predstáv s realitou, ale hlavne o potrebe ľudskej blízkosti a lásky. Aj taká bude nová inscenácia Štúdia L+S  s názvom INAK SA MÁM FAJN, ktorej premiéru divadlo pripravuje na 29. septembra. Hra s podtitulom ...ako dve tridsiatničky ku šťastiu prišli...vznikla na motívy rovnomenného bestselleru, ktorý napísali Martina Sľúková a Tereza Oľhová.  Pre divadlo hru spolu s autorkami románu upravil ostrieľaný režisér Dodo Gombár.
Autorky ľahkým a netradičným spôsobom zhmotňujú určitú etapu svojho priateľstva a spriaznenosti. Diváka nechávajú nahliadnuť do svojej korešpodencie, do svojho sveta, ktorý je poskladaný z premysleného sledu obrazov. ,,Je to hra o súčasnom svete z pohľadu súčasných ľudí. Nesentimentálnym spôsobom sa púšťa do akéhosi rozlúsknutia oriešku, ako prísť k osobnému životnému šťastiu alebo harmónii. Každá hrdinka pritom k tomu pristupuje po svojom a prítomnosť mužskej postavy či postáv do deja vnáša istý paradox a kontrast ,“ hovorí režisér Dodo Gombár.
Pripraviť z literatúry trojrozmerný dramatický text, ktorý bude fungovať na javisku, nebolo úplne jednoduché. ,,Museli sme sa odpútať od autentickosti, na hlavné hrdinky sa pozrieť ako na cudzie dievčatá a dej nanovo vymyslieť.  Výsledkom tejto fabulácie je text divadelnej hry, ktorá sa síce vzdáva niektorých pôvodných motívov, ale zároveň sa otvára ďalej do budúcnosti, o ktorej postavy z našej knihy ešte nič netušia,“ hovoria Sľúková a Oľhová.
Mohlo by sa na prvý pohľad zdať, že sa jedná o akýsi ženský pohľad , no nie je tomu tak. Je to pohľad univerzálny, sebaironický, pohľad, ktorý je vzácnou stopou  súčasnosti. To je nepochybne aj dôvod, prečo sa román stal bestsellerom a prečo bolo logické siahnuť po ňom ako po východisku k divadelnému predstaveniu.
V hlavných úlohách uvidí divák trojicu mladých talentovaných hercov – Dominiku Kavaschovú, Zuzanu Porubjakovú a Daniela Žulčáka. Premiéra hry je naplánovaná na 29. septembra a bude prvou novinkou 35. sezóny Štúdia L+S.


Réžia a dramatizácia: Dodo Gombár
Scéna a kostýmy: Peter Čanecký
Hudba: Daniel Žulčák
Foto: Ctibor Bachratý


Partnermi predstavenia sú:
Generálny reklamný partner: Slovenská sporiteľňa
Hlavní reklamní partneri: Ararat, poisťovňa Novis, LGM
Reklamní partneri: minerálna voda Fatra, Barzzuz, Hotel Tatra, Produkčný dom Forza
Mediálni partneri: rádio Jemné, denník Pravda, týždenník .týždeň, mesačník Kam do mesta, webnoviny.sk, zoznam.sk, predpredaj.sk, netky.sk, BKIS

Staršia správa Novšia správa

© 2012 STUDIO L+S. Všetky práva vyhradené. © Foto: archív Štúdia L+S