Úvod

Tlačové správy

  • 5.9.

    Ekonómia dobra a zla získala cenu na Kremnických gagoch

    Ekonómia dobra a zla získala cenu na Kremnických gagoch

Počas uplynulého víkendu sa predstavila divadelná inscenácia Ekonómia dobra a zla na 37. ročníku prestížneho festivalu humoru a satiry Kremnické gagy, odkiaľ si odniesla Cenu Stana Radiča za Objav roka. Cenu si z rúk Ivety Radičovej prevzal producent a jeden z hlavných predstaviteľov inscenácie Ján Jackuliak.  
Medzinárodný ekonomický bestseller Tomáša Sedláčka, ktorý dostal v marci tohto roku po prvý raz divadelnú podobu na doskách Štúdia L+S v prvej súkromnej produkcii herca Jána Jackuliaka, sa dočkal výnimočného uznania. V sobotu 2.9. si jeho tvorcovia spolu so samotným Tomášom Sedláčkom v Kremnici prevzali Zlatého gunára v kategórii Cena Stana Radiča za Objav roka.
Súbor postrehov v oblasti ekonómie, filozofie, mytológie, teológie a analýzy populárnej kultúry v autorskej adaptácii a réžii Rastislava Balleka sa pohráva s ekonomickými témami netradičným divadelným jazykom s prvkami ironického kabaretu za živého hudobného sprievodu. Okrem samotného producenta inscenácie si v nej zahrali aj herec Gregor Hološka a hudobník Samo Hošek.
V novej sezóne sa môžu diváci opäť tešiť na toto predstavenie v bratislavskom Štúdiu L+S, najbližšie 25. septembra 2017.


Staršia správa Novšia správa

© 2012 STUDIO L+S. Všetky práva vyhradené. © Foto: archív Štúdia L+S