Úvod

Tlačové správy

  • 6.9.

    Aká bude nová sezóna Štúdia L+S?

    Aká bude nová sezóna Štúdia L+S?

Štúdio L+S vstupuje 11. septembra do svojej 35. sezóny, počas ktorej pribudnú do jeho divadelného repertoáru dve novinky. Na tú prvú, s názvom INAK SA MÁM FAJN, sa diváci môžu tešiť už koncom septembra. ,,Predstavenie na motívy rovnomenného bestselleru pripravujú pod vedením režiséra Doda Gombára herci Dominika Kavaschová, Zuzana Porubjaková a Daniel Žulčák. Je to dynamická inscenácia o ľudských predsudkoch, o náraze predstáv s realitou, o neúprosnosti času, ktorý nepozná kompromisy, ale hlavne o potrebe ľudskej blízkosti a lásky, a to všetko s humorom a nadhľadom. Hra bude mať premiéru 29.septembra,“ hovorí o predstavení výkonný riaditeľ Štúdia L+S Pavol Danišovič.

Na druhú premiéru sa môžu diváci tešiť na budúci rok v marci, zatiaľ môžeme prezradiť, že pôjde o „rodinnú záležitosť“ a v štádiu príprav sú momentálne aj detské náučné predpoludnia s názvom „ODPADla nám hodina“.
24.ročník Festivalu českého divadla, s ktorým je vždy spájaná jeseň v Štúdiu L+S, odštartuje už tradične Divadlo Járy Cimrmana. Úvodný večer bude sprevádzať aj vernisáž skvelého českého výtvarníka Jiřího Slívu. Celkovo sa však na doskách bratislavského divadla predstaví šesť českých divadelných scén s celou plejádou vynikajúcich hercov ako napríklad Zdeněk Svěrák, Petr Štěpánek, Zlata Adamovská, Simona Stašová, Michal Dlouhý, Bolek a Vladimír Polívkovci.
Siedmou sezónou pokračuje Štúdio L+S aj v tradícii exkluzívnych piatkových večerov s názvom – Music a´la cARTe. Exkluzívnych aj preto, že jeho hostia sa nikdy neopakujú a reprezentujú širokú škálu umeleckých žánrov. V septembri so stabilným triom Valihora – Rózsa – Vizváry vystúpia Ivan Vereš a Ivanna Bagová, Michal Kubovčík s prezidentom SČK Viliamom Dobiášom predvedú ukážku svojho „záchranárskeho projektu“.
Aktuálne je v programe divadla bezmála 20 inscenácií, ktorých spoločných menovateľom je kvalitný humor. Od minulej sezóny uvádza divadlo okrem vlastných predstavení aj dva hosťujúce projekty - 3T-Tri tvorivé tvory a predstavenie Ekonómia dobra a zla, ktoré na začiatku septembra získalo ocenenie Zlatý gunár v kategórii Objav roka na Kremnických gagoch. ,,Všetkým fanúšikom nášho divadla ďakujeme za priazeň a veríme, že nadchádzajúca sezóna bude opäť v znamení príjemných stretnutí v Štúdiu L+S. Začíname už 11. septembra,“ povedal Pavol Danišovič.


Ďakujeme partnerom:
Generálny reklamný partner: Slovenská sporiteľňa
Hlavní reklamní partneri: Ararat, Torbia, LGM, R-Media
Reklamní partneri: poisťovňa Novis, minerálna voda Fatra, Barzzuz, Hotel Tatra, Produkčný dom Forza
Mediálni partneri: Rádio Jemné, denník Pravda, týždenník .týždeň, mesačník Kam do mesta, webnoviny.sk, zoznam.sk, predpredaj.sk, netky.sk, BKIS

Staršia správa Novšia správa

© 2012 STUDIO L+S. Všetky práva vyhradené. © Foto: archív Štúdia L+S